Ekologiczny dom na lata

Posiadamy bogatą ofertę akcesorii fotowoltanicznych

Pompa ciepła

Z dumą przedstawiamy nasz najnowszy produkt, który wytycza nowe standardy dla pomp ciepła w sferach komfortu, wydajności, ekologii i designu

Wybierając naszą pompę ciepła zyskują Państwo trwałość i niezawodność. Szereg innowacyjnych rozwiązań sprawia, że pompa ciepła uzyskuje jedną z najwyższych sprawności na rynku. Dzięki podgrzewaniu wody do 56ºC nadaje się zarówno do budynków nowych jak i modernizowanych. Szeroka paleta nowoczesnych materiałów pozwala na indywidualne dopasowanie urządzenia do wymagań użytkownika.

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zasila budynek mieszkalny w energię cieplną. Maszyna grzewcza tego typu służy też do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła jest alternatywą dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego.

To ekologiczne i tanie rozwiązanie, stosowane w wielu gospodarstwach domowych.

Pompy ciepła mogą działać bezawaryjnie nawet przez 25 (i więcej!) lat. Warto pamiętać, aby przed montażem pompy grzewczej zadbać o uszczelnienie budynku. Da to gwarancję maksymalnego wykorzystania energii.

 

Zobacz jaK produkowane są nasze pompy ciepła:

 

Najprościej działanie maszyny cieplnej można przedstawić następująco: wymusza ona obieg ciepła między obszarami o różnych temperaturach. Pobrana energia cieplna (np. z gruntu) jest oddawana do systemu grzewczego domu oraz do systemu ciepłej wody użytkowej. Instalacja grzewcza stanowi źródło górne, natomiast energia z gruntu, wody lub powietrza to dolne źródło ciepła. Razem z pompą ciepłą stanowią trzy najważniejsze elementy układu grzewczego.

 

 

eko dom

Ogrzewanie generuje ⅔ kosztów utrzymania budynku. Aby je zminimalizować, warto postawić na alternatywne źródła energii. Jednym ze sposobów na obniżenie rachunków pochodzących z ogrzewania powierzchni mieszkalnej, jest instalacja pompy ciepła. Sprawdziliśmy, które firmy cieszą się zaufaniem i montują wysokiej jakości urządzenia grzewcze.

nowoczesna pompa ciepła

Korzystna współpraca

Pompa ciepła należy do niskotemperaturowych źródeł ciepła i instalacja grzewcza w budynku powinna być do tego przystosowana. Im temperatura wody grzewczej będzie niższa, tym pompa ciepła będzie pracować oszczędniej – zużyje mniej energii elektrycznej.
Nowy budynek, który będzie ogrzewany pompą ciepła powinien być wyposażony w ogrzewanie podłogowe lub ścienne. W najzimniejsze dni do zapewnienia wymaganej temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach powinna wystarczyć woda grzewcza o temperaturze 35-40°C. Ogrzewanie podłogowe ma tą przewagę nad innymi systemami, że jego duża bezwładność cieplna pozwala na dłuższe przerwy w pracy pompy ciepła bez obniżenia komfortu w ogrzewanych pomieszczeniach.
Pompa ciepła może również pracować w instalacji z grzejnikami, jednak zaprojektowanymi na stosunkowo niską temperaturę wody grzewczej na zasilaniu np. 50-60°C. Należy liczyć się z tym że grzejniki o tak niskiej temperaturze wody grzewczej będą duże lub trzeba będzie zastosować kilka na jedno pomieszczenie.

wysoka wydajność

Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła?

  • niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału

  • nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania
  • pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników
  • szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)
  • pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego – łatwo można uzyskać niskooprocentowany kredyt lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną, mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla. Jednak, aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła/pieca elektrycznego lub, mniej niż w kotle węglowym.
  • udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta – w przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii tzw. „zielonym prądem”.
  • pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku (wyjątkiem jest pompa ciepła powietrze/woda), może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami– łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe

Powietrzne pompy ciepła typu split

Powietrzna pompa ciepła składa się z kilku obiegów, które umożliwiają pobranie powietrza z zewnątrz, odebranie z niego energii cieplnej i przekazanie jej do obiegu grzewczego w domu. Na rynku dostępne są dwa typy systemów, które różnią się od siebie konstrukcją.

 

Powietrzna pompa ciepła typu split – system składa się z dwóch modułów, z których jeden jest instalowany na zewnątrz, a drugi wewnątrz budynku. W pierwszym module znajduje się wentylator, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny. Zachodzi tu większość procesów związanych z transportem i wytwarzaniem ciepła. Na moduł wewnętrzny składają się skraplacz, elektryczny podgrzewacz wspomagający oraz pompa obiegowa c.o. Oba moduły są połączone rurami chłodniczymi.

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok – zawiera jeden moduł, który montuje się na zewnątrz budynku. Kompaktowe urządzenie składa się ze sprężarki, skraplacza, parownika, wentylatora, zaworu rozprężnego, elektrycznego podgrzewacza wspomagającego oraz pompy obiegowej. Zewnętrzna instalacja jest podłączona do stacji hydraulicznej lub centrali grzewczej, gdzie ciepło jest przekazywane do obiegów grzewczych.

Pompy ciepła typu monoblok są łatwiejsze w montażu, ponieważ składają się tylko z jednej jednostki montowanej na zewnątrz i sterownika umieszczonego w dowolnym miejscu w budynku. Instalacja pomp Split wymaga stworzenia dodatkowego połączenia – układu chłodniczego. W przypadku pomp monoblok taki kompletny układ znajduje się we wnętrzu jednostki, a więc montaż wymaga tylko podłączenia centralnego ogrzewania.

sekwencja grzania

kompresor panasonic

Kompresor niskotemperaturowy EVI marki Panasonic z inwerterem prądu stałego, czynnik chłodniczy R410A, oparty na utrzymaniu wysokiej niezawodności konwersji częstotliwości DC, zwiększeniu wydajności grzewczej o ponad 20% w środowisku o niskiej temperaturze i spełnieniu wymagań dotyczących ogrzewania w niskiej temperaturze w zimie.

  • 6 lat gwarancji na kompresor
  • czynnik chłodzący R410A
  • sterowanie DC

przejdź do oferty

Monoblok

 

Split

profesjonalny zestaw instalacji fotowoltaicznej

Wykonamy dla Ciebie wycenę
Uzupełnij poniższe dane i wyślij zapytanie

    dach skośny blachadach skośny ceramikadach płaskigrunt